0

Engjëllusha Salihu është këngëtarja që edhe pse e re në moshë arriti të bëhet një këngëtare shumë e suksesshme.

U bë e njohur si vajza e Shyhrete Behlulit, mirëpo më vonë arriti famë të madhe në skenën e muzikës popullore, përcjell ORAinfo.

Engji komentohet shumë sidomos për raportin që e ka me kunatën e saj, Leartën.

E mbrëmë, Engji ishte e pranishme në dasmën e djalit të Remzie Osmanit, dhe ‘shkëlqeu’ në fustanin që I zgjodhi kunata.

Leartës i pëlqeu aq shumë Engji sa publikoi një foto të saj me mbishkrimin ‘ylli’./ORAinfo/

SHPËRNDAJE