0

Aktorja e mirënjohur turke, Deniz Baysal është një ndër më të suksesshmet në kinematografinë turke.

Me rolet e saj në filma e seriale të ndryshme u bë e njohur sin ë publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar është roli i ‘Hazanit’ në serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ ai që e bëri shumë më të njohur.

E duket se pas serialit ajo ka ndryshuar shumë sa mezi po njihet./ORAinfo/

SHPËRNDAJE