0

Idris Nebi Taskan është emri i një prej aktorëve më të pëlqyer turk.

Ndonëse në moshë shumë të re ai luajti në shumë filma e seriale turke, përcjell ORAinfo.

Suksesi i tij depërtoi edhe në publikun e huaj dhe në atë shqiptar u bë i njohur me rolin e ‘Jasinit’ në serialin, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Ai komentohet shumë për jetën private. Ai ka një të dashur dhe shumë shpesh dalin në publik bashkë. Në fotot që i shohim ajo duket se është një ndër më të bukurat e Turqisë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE