0

Roli i Sevgit e bëri të njohur aktoren turke, Ilkay Kayku Atalay.

Ndonëse luajti edhe në shumë filma e seriale të tjera me këtë rol ajo u bë e pëlqyer dhe shumë e dashur si për publikun turk ashtu edhe për atë të huaj, shkruan ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar u bë shumë e njohur po me këtë rol.

Mirëpo, edhe pse në serial ajo është një grua e moshuar, në jetën reale, ‘Sevgi’ është një zonjë që lë në hije të gjitha aktoret e tjera të serialit./ORAinfo/

SHPËRNDAJE