0

Türkan Kılıç është aktorja shumë e njohur dhe e pëlqyer turke.

Ndonëse luajti në shumë filma e seriale, është roli i Kerimes në serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ ajo që e bëri tejet të njohur dhe të pëlqyer, përcjell ORAinfo.

Edhe pse në seria duket një grua e moshuar, në jetën reale ajo është një zonjë e rëndë.

E këtë e dëshmon pamja në paraqitjet e saj publike./ORAinfo/

SHPËRNDAJE