0

Si një ndër aktorëtmë të pëlqyer dhe më të njohur turk mund të quhet edhe Erkan Petekkaya.

Suksesi i tij i madh filloi në Turqi e u zgjerua më vonë edhe jashtë saj, përcjell ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar ai u bë tejet i njohur dhe i pëlqyer sidomos rolin e ‘Xhihanit’ në serialin ‘Paramparca’.

Ai konsiderohet si një ndër aktorët më të bukur turk, e të tillë e ka edhe gruan, Didem Petekkaya, që mund të cilësohet si një ndër femrat më të bukura turke./ORAinfo/

SHPËRNDAJE