0

Afra Saracoglu është aktorja turke e që arriti të bëhet tejet e famshme në moshë fare të re.

Ajo arriti sukses të madh jo vëtëm në Turqi por edhe më gjerë, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Egjes’ në serialine njohur turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Ajo njihet edhe si një ndër aktoret më të bukura turke, mirëpo, duket se këtë bukuri e ka marrë nga nëna e saj sepse në fotografinë që e ka postuar së fundi ‘Egje’ ato duken si motra./ORAinfo/

SHPËRNDAJE