0

Ka ndërruar jetë aktorja shumë e njohur, Peggy Lipton, në moshën 72 vjeҫare.

Aktroja njihet për rolet e saj në filmat “The Mod Squad” dhe “Tëin Peaks”, transmeton Klan Kosova.

Sipas People, lajmin për vdekjen e aktores e kanë bërë të ditur vajzat e saj nga martesa me producentin e muzikës, Quincy Jones, në një intervistë për Los Angeles Times.

“Ajo e bëri udhëtimin e saj në mënyrë paqësore me bijat dhe mbesat e saj në krahë” tha bija e saj Kidada Jones,

Ndërsa vajza tjetër e saj aktorja e famshme Rashida Jones, ka thënë se nëna e tyre përherë do të mbetet në zemrat e tyre.

SHPËRNDAJE