0

Kaan Urgancioglu është aktori turk që me rolet e tij arriti tw jetë shumë i njohur në publikun turk dhe atë ndërkombëtar.

Ai mori vëmendjen e publikut shqiptar me rolin e tij të ‘Emir’, në serialin shumë të njohur ‘Kara Sevda’, përcjell ORAinfo.

Me këtë rol ai pati suksesin më të madh edhe pse ka luajtur edhe në shumë seriale tjera turke.

Ai jashtë nga seriali, ka një të dashur e cila quhet Zeynep Oynak, dhe që të dy kanë pasur shumë paraqitje publike bashkë./ORAinfo/

SHPËRNDAJE