0

Tolga Saritas është një ndër aktorët më të përfolur turk, dhe kjo për shkak të pamjes së tij.

Ai është aktor shumë I suksesshëm jo vetëm në Turqi por edhe në publikun e huaj, dhe në atë shqiptar u bë I njour me rolin e ‘Aliut’ në serialin, ‘Vajzat e diellit’, përcjell ORAinfo.

‘Ali’ në serial paraqitet si një adoleshent tejet tërheqës, dhe i tillë është edhe në jetën reale.

Mirëpo, edhe pse duket shumë më i ri, ai këtë vit mbush 28 vite./ORAinfo/

SHPËRNDAJE