0

Është një prej aktoreve më të bukura të kinematografisë turke.

Me rolet e saj, u bë e njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar u bë e njohur me rolin e ‘Hazanit’ në serialin, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Ajo tani është e fejuar, mirëpo para kësaj lidhje ajo ishte e lidhur për shumë vite me aktorin shumë të njohur Furkan Andic./ORAinfo/

SHPËRNDAJE