0

Djali i Korab Shaqirit feston sot ditëlindjen.

Këngëtari i mirënjohur dhe kantautori i suksesshëm, Korab Shaqiri njihet për stilin e veçantë në muzikë, shkruan Kosovarja.

Talentin për muzikën, Korabi e ka trashëguar nga babai i tij këngëtari i pazëvendësueshëm, Ilir Shaqiri.

Ndërkohë, Korabi nuk është vetëm këngëtar e krijues i shkëlqyer, por edhe një bashkëshort e baba shembullor që i dedikon mjaftë kohë familjes.

Sot në shtëpinë e tij ka festë, sepse djali i tij, Alte Shaqiri feston ditëlindjen.

“Bekimin ti merr prej meje, në çdo udhë të jetës, në çdo ditë të saj… Urime ditëlindjen biri im” ka shkruar Korabi në urimin publik që i ka bërë të birit.

SHPËRNDAJE