0

Bujar Qamili në gjendje të rëndë nga Covid-19.

Këngëtari i njohur i muzikës shkodrane dhe asaj popullore Bujar Qamili është infektuar nga Covid 19.

Si pasojë e gjendjes së tij të rënduar është shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë, shkruajnë mediat në Shqipëri.

Ai tashmë ndodhet në terapi intesive dhe po merr ndihmën mjekësore nga mjekët dhe infermierët e spitalit Infektiv, i njohur që prej pandemisë si COVID1.

SHPËRNDAJE