0

Alina Boz është një ndër aktoret më të njohura turke.

Me rolet e saj ajo arriti të jetë shumë e njohur si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ajo po bëhet gjithnjë e më e njohur sidomos me rolin e saj të ‘Azrës’ në serialin, ‘mos ma lësho dorën’.

Ajo jashtë nga seriali është e lidhur me aktorin e njohur turk, Mithat Can Ozer, dhe fotot e tyre romantike çarkullojnë në rrjete sociale./ORAinfo/

SHPËRNDAJE