0

Është një prej aktorëve më të pashëm turk.

Torlga Saritas u bë I njohur në publikun turk dhe atë të huaj me rolin e ‘Aliut’ në serialin shumë të popullarizuar, ‘Vajzat e Diellit’, përcjell ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar ai u bë i njohur po me këtë rol.

Ndonëse nuk e keni ditur, ‘Ali’ në jetën reale është I lidhur me aktoren e njohur Aybuke Pusat./ORAinfo/

SHPËRNDAJE