0

Hulya Avsar është një prej ikonave të kinematografisë turke.

Ajo konsiderohej për vite si një dnër më të bukuat e Turqisë e që më të veçantë e bënin sytë e saj të kaltër, përcjell ORAinfo

E syve të saj blu i këndoi edhe këngëtari i mirënjohur, Ibrahim Tatlises në këngën ‘Mavi’.

‘Mavi’ duket se tani është më e moshuar dhe ndonëse në moshë ajo prapë duket shumë e bukur./ORAinfo/

SHPËRNDAJE