0

Ajo u bë e njohur të seriali ‘Anne’. Fjala është për ‘Melekun’ e cila u bë shumë e famshme për rolin e saj.

“Anne”, titulli i tij origjinal që do të thotë “nëna” në shqip, ishte një serial që “pushtoi” zemrat e shikuesve.

Përveç historisë së saj, ashpërsisë dhe realitetit të saj, ka një tjetër element kyç: aktorja e vogël Beren Gökyıldız.

Këtu janë 5 gjëra rreth saj, që ndoshta nuk i dinit:

– Ajo lindi më 29 shtator në vitin 2009 në Stamboll. Ajo është fëmijë i vetëm, por ka një kushëri të cilin e konsideron si vëllain e saj. Nëna e saj e shoqëron vazhdimisht në të gjithë punën e saj, transmeton rtv21.

– Për interpretimin e karakterit të Turnës/ Melekut, Beren mori shumën prej 5 mijë lirash turke për episod, që do të ishte përafërsisht pak më shumë se 800 dollarë për episod sipas vlerave aktuale.

– Aktorja Gonca Vuslateri, e cila luan si “Shule” deklaroi se edhe pse skenat që ajo duhej t’i xhironte me Beren ishin shumë të vështira, duke punuar me të ishin shumë të bukura dhe të thjeshta. Ajo shtoi se “ishte si një aktore e rritur”.

– Në disa intervista për mediat turke, Beren zbuloi se ajo pëlqen të aktrojë shumë dhe se për të është shumë e lehtë për ta bërë këtë. Ajo pranoi se nuk ka shumë kohë të qajë dhe se është shumë e lumtur që mund të punojë me aktorë të talentuar, pasi ajo mund të mësojë prej tyre. Nga ana tjetër, ajo deklaroi se nuk e di nëse ajo do të mbetet aktore gjatë gjithë jetës së saj, pasi ajo gjithashtu do të dëshironte të ishte një vallëtare profesioniste, pasi këto dy aktivitete janë gjithashtu shumë të mira.

– Sa i përket Cansu Dere, e cila luan rolin e “Zeynep”, tha se edhe pse ajo kurrë nuk kishte pasur lidhje të ngushta me fëmijët e vegjël, përvoja e saj në lidhje me Beren ishte shumë e bukur dhe argëtuese.

Kujtojmë se Beren Gokyildiz në vitin 2016 ka arritur që të fitojë çmimin prestigjioz si aktorja më e mirë e vogël në Turqi.

SHPËRNDAJE